O Sieci
Dla klientów
Szkolenia
Programy komputerowe
Dla warsztatów
Nasze Serwisy

Baner

O Sieci

[21.11.2012]

O Sieci

     

  

Spotkanie 10 lat temu zaowocowało powstanie sieci Q-Service Truck  

  

   W maju 1999r. w trakcie Targów Poznańskich, na stoisku Inter Cars spotkało się wielu klientów reprezentujących warszaty naprawcze samochodów ciężarowych z przedstawicielami naszej firmy.

  

   W trakcie tego spotkania wymieniono się doświadczeniami z życia warsztatowego oraz handlowego. Rozpatrywane były także różne warianty dalszej współpracy. Owocem tych rozmów była idea stworzenia czegoś, czego nie próbował jeszcze nikt do tej pory. Tak narodził się pomysł stworzenia Sieci Warszatów pod nazwą Q-Service Truck, specjalizujących sie w naprawach pojazdów uzytkowych, skupiających najlepszych specjalistów w segmencie ciężarowym.

W latach 90-tych XX wieku rynek motoryzacyjny w Polsce rósł w szybkim tempie. Prywatnemu importowi samochodów towarzyszył jednocześnie duży przyrost sprzedaży samochodów nowych. Bardzo intensywnie rozwijał się transport samochodowy. Większa ilość samochodów to także zwiększenie ilości powstających niezależnych warsztatów naprawczych. Samochody z roku na rok zmieniały swoje konstukcje i były coraz bardziej nowoczesne a co za tym idzie, coraz trudniejsze w obsłudze. Zjawisko to wymagało troski o utrzymanie standardu prowadzonych napraw. 

 

 

obrazek

 

 

W trakcie zawiązywania Sieci Q-Service Truck, wszystkie strony wniosły do realizacji pomysłu swój potencjał i możliwości:warsztaty:

- fachową wiedzę i chęć do działania, a Inter Cars - atut wsparcia w rozwoju niezależnych firm, poprzez możliwości dostępu do szerokiej oferty asortymentowej, podnoszenia kwalifikacji poprzez organizowanie szeregu szkoleń jak i wsparcie w dozbrajaniu warsztatów w najnowsze wyposażenie naprawczo-diagnostyczne.

  Warszaty przyjmowane do Sieci Q-Service Truck, dobierane są spośród najlepiej wyposażonych oraz takich, które gwarantują najwyższą jakość usług. Ideą, wokół której warsztaty się jednoczą, jest przede wszystkim wzajemna gwarancja świadczonych usług oraz wymiana doświadczeń i informacji technicznych oraz wzajemne szkolenia pracowników. Pamięć należy, że jakość usług w warsztatach zrzeszonych w Q-Service Truck podlega stałej kontroli.

  Po jakimś czasie okazało się, że powstanie sieci daje wymierne korzyści ostatecznemu klientowi warsztatu, jakim jest użytkownik samochodu, właściciel firmy transporotwej czy też producenckiej. Pewność wysokiej jakości usługi oraz gwarancji na terenie całego kraju okazała się jedną z cenniejszych korzyści dla ostatecznego klienta. Niejednokrotnie bywały sytuacje, kiedy klient był mile zaskoczony mając możliwości usunięcia usterki na drugim końcu Polski, w sieciowym warsztacie bez większych problemów i konieczności powrotu do warsztatu macierzystego.

  Mijały kolejne lata. W sieci pijawiły sie nowe, bardzo wartościowe firmy, które swoją obecnością umacniały pozycje grupy i podnosiły jej prestiż. W trakcie tego czasu wszyscy pomysłodawcy tego projektu zmienili swoje oblicze, zarówno warsztaty zrzeszone, jak i organizator sieci, firma Inter Cars S.A.  Rynek motoryzacyjny w Polsce jest obecnie dobrze rozwinięty, zyskowność nie jest już tak duża jak kilka lat wcześniej. W ciągu ostatnich 10 lat zmienił się system zaopatrywania warsztatów w części. Przyjęto strategię zaopatrywania warsztatów poprzez filię, kóra obecnie jest najbardziej efektywną formą dystrybucji. która umożliwia realizację zamówien w coraz krótszym czasie.W chwili obecnej Inter Cars S.A. posiada 154 filie na terenie kraju, w tym 60 o profilu ciężarowym a ich ilość podyktowana jest porzebą rynkową. Spełnia to podstawową misję firmy, jaką jest coraz lepsza obsługa niezaleznych warsztatów naprawczych. Budowanie relacji na poziomie warsztat-filia daje korzyści obu stronom oraz zwiększa zadowolenie ostatecznego klienta.

 

obrazek

 

    Obecnie Sieć Q-ST zrzesza w swoich szeregach 69 firm w kraju. Sieć postrzegana jest pzez rynek napraw , jako element przyczyniający się do wzrostu wartości każdego jej uczestnika. Rola Inter Cars ogranicza się do pełnienia funkcji dostarczania części i wyposażenia, dostępnej wiedzy oraz wszystkich kwestii organizacyjnych.

   Z racji ilości uczestników podjęto także działania w celu podtrzymania dotychczasowego poziomu komunikacji. Najważnieszjym obecnie działaniem jest Regionalizacja Sieci. Dleczego regionalizacja? Odpowiedzi na to pytanie nalezy szukać w problemach odległościowych, które zawsze moga pojawić się w licznej i szeroko obecnej grupie. A by pomóc zarządzać prężna i nowocześnie taka organizacją, a takie ambicje ma Q-Service Truck, niezbędna jest komunikacja na odpowiednim poziomie, zapewniając działanie tego mechanizmu przez kolejne lata.

   Dobrze funkcjonujący niezależny rynek napraw to przyszłość rynku motoryzacyjnego w Polsce                                                                                                                                    

  

Polityka cookies
Copyright © by Q-SERVICE Truck
All rights reserved